Pro podnikání je prvořadé to, aby se jím dalo vydělat dost peněz. I když totiž ani zde nemusí být peníze vším, jsou tu nutností, bez které se nelze v žádném případě obejít. Podnikání je přece zdroj obživy, je to osobitý druh zaměstnání, a u toho jde vždycky hlavně o příjmy. A je pochopitelné, že se tu musí vydělat peněz dost, aspoň tolik, aby se v onom byznysu vyplácelo pokračovat, aby si tento vydělal na svůj chod a zároveň zbylo dost i na všechny další náklady, výdělek podnikatele samotného nevyjímaje.
Peníze by se tedy měly vždy vydělávat v dostatečném množství. Ale už dávno se ví, že je to spíše utopie než realita. Že si mnozí z podnikatelů často nedokážou vydělat dost, a to i když o to maximálně usilují. A je celá řada důvodů, proč k takové nepříjemné situaci může dojít.
Jenže ať už vznikne finanční tíseň nebo dokonce hromada dluhů jakkoliv, musí se zvládnout jedno – musí se to nějak překonat. A tedy se musí získat další peníze. Což ale nebývá velice často vůbec hračka. Když totiž bankovní úředníci zjistí, že se nevede žádajícímu podnikateli ani trochu dobře, když tito shledají, že si dotyčný málo vydělává a navíc mu kazí dobré jméno i záznamy v registrech dlužníků, nesvědčící o právě ideální platební morálce v minulosti, je po nadějích, že by snad podnikatel získal půjčku zrovna od banky. A když nepomůže banka, respektive vůbec žádná banka, je logické, že se pokouší štěstí i jinde. A to u nebankovní společnosti. A když se tady někomu zalíbí hypotéka bez registru, může ji dostat. Proč by také ne? Tady totiž nejsou potřeba ani přehnaně vysoké příjmy žadatele o půjčku, ani čisté registry dlužníků. Tady se prostě dá do zástavy nemovitost, a když má pak žadatel a budoucí dlužník i z čeho splácet, je dohoda jistá.
Každý tak má možnost si někde dodatečné https://cs.wiktionary.org/wiki/dodate%25C4%258Dn%25C3%25BD peníze zajistit. A jde jen o to využít tu nejlepší možnost.