Už v předškolním dětem přináší trampolína prostor, na kterém kromě klasického klasického skákání lze provozovat i další aktivity. Velká černá kreslící plocha je lákadlem pro v všechny kamarády ze sousedství. Stačí jenom pořídit bezprašné křídy. Vytvořená umělecká díla tak není potřeba nijak z trampolíny odstraňovat. Buďto je smyje déšť, nebo je otřou do oblečení skákající děti. Trampolína rovněž často slouží coby kreativní tančírna. Vesměs děvčata tuto aktivitu ráda provádějí. Jak s hudbou, tak i bez ní. Tím, že dopad je na trampolínu měkký, lze na ní vyzkoušet mnohé cviky, které by si děti troufly snad jenom na žíněnce. A tak se válejí sudy, zkoušejí koutouly jak dopředu, tak nazad. Oblíbené je skákání přes švihadlo, anebo hra, kdo z dvojice koho dříve položí na skákací podložku. Ta se stává ideálním místech při letním pozorování hvězd. Trampolína je po celém dni příjemně vyhřátá a tak stačí tenká deka a večerní představení může začít.
Pro děti ve školním věku je na trampolíně oblíbenou zábava s nafukovacím míčem. Hraje se o rekord v délce jeho udržení ve vzduchu. Je potřeba jediné. Lehnout si s kamarády s hlavami k sobě. A míč, který je vyhozen do prostoru nad nimi, udržet pomocí rukou i nohou nad hlavami co nejdéle. Touto hrou je možné osvěžit i nedělní rodinné odpoledne.
Král hradu je určena rovněž pro více hráčů. Je potřeba zvolit krále, jehož sídlem je trampolína. Kterou musí chránit před útokem nájezdníků. Ti coby munici mají k dispozici dvacet lehkých předmětů. Ať už hraček či plastových míčků. Dobytí hradu nastává ve chvíli, kdy se podaří dostat všechnu munici na trampolínu. Zvládnout vyskákat na trampolíně pomocí švihadla celou školku se řadí mezi mistrovské hry. Které vyžadují velkou dávku vytrvalosti při výuce udržení rovnováhy. Princip hry Na třetího lze rovněž přenést na trampolínu. Kdy jeden z hráčů stojí na ní a zbývající dva spoluhráči přehazují nad jeho hlavou míč. Když se ho podaří chytit, dojde k výměně.